AZ.pl

Firma świadcząca usługi hostingowe. Istnieje na rynku od ponad 19 lat. Zadaniem postawionym przez nami było stworzenie zupełnie nowej osłony serwisu WWW oraz nadanie jej sprzedażowego charakteru.

Naszym celem było stworzenie serwisu, który będzie przejrzysty, atrakcyjny dla oka, funkcjonalny i skuteczny w sprzedaży

Dawid Tałajkowski / Senior Graphic Designer

Wyzwanie: przeprowadzenie rebrandingu serwisu WWW, zaprojektowanie ścieżku zakupowej uwzględniającej maksymalizację sprzedaży, projekt strony mobilnej oraz koncepcja kreacji promocyjnych i wizerunkowych.

Pierwsza wersja wdrożonego projektu była sprawdzana pod kątem użyteczności i efektywności przez pół roku. Zoptymalizowaliśmy ją na podstawie wyników analiz zachowania użytkowników. Zaowocowało to skokiem sprzedaży poszczególnych usług i produktów – np. w przypadku usługi domen zanotowaliśmy 8% wzrost zrealizowanych transakcji, podczas przeprojektowania poszczególnych sekcji podstrony sprzedażowej.

az_calosc

Kolorystyka: kolorem dominującym na stronie jest ciemny niebieski. Po pierwsze dlatego, że marka jest z nim kojarzona, a po drugie – sprawdził się on w pierwszej wersji serwisu. Klientowi zaproponowaliśmy jednak zmianę na jaśniejszy odcień. Niebieski to barwa, która jest przyjemna dla oka, a także kojarzy się biznesowo, wzbudza zaufanie.

Zieleń przeznaczona została dla najistotniejszych elementów serwisu – do wzmocnienia przekazu „call to action”. Jest kolorem, który uspokaja, rozluźnia dzięki czemu pomaga podjąć dobry wybór ;).

Dodatkowo, żeby zwrócić uwagę na czołowe aspekty merytoryczne promocji, zastosowaliśmy kolor wpadający w bordo. Wykorzystaliśmy tę barwę głównie w kreacji w sliderze.

Technologie: serwis został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami i technologiami, a wszystkie elementy graficzne skutecznie realizują cele biznesowe. Obecnie coraz więcej klientów robi zakupy korzystając z urządzeń mobilnych, więc skuteczna strona musi być responsywna. Nasz projekt został przygotowany pod RWD na bazie gridu bootstrapa.

Z firmą Az.pl współpracujemy na co dzień. Poza przygotowaniem projektu serwisu sprzedażowego, wspieramy ją w zakresie modyfikacji podstron ofertowych z usługami, celem zwiększania konwersji i użyteczności. Tworzymy także kreacje na potrzeby promocji usług i produktów oraz kampanii wizerunkowych.
Podobają ci się nasze kreacje? Jesteśmy otwarci na propozycje współpracy – wystarczy, że nawiążesz z nami kontakt!.

Do wdrożenia
użyliśmy technologii

Tak pracowaliśmy przy
tym projekcie

  • 1000
  • 1
  • 12